ZAUJALO NÁS

Pokud chcete podpořit konkrétní projekt jakoukoliv finanční částkou, napište do zprávy pro příjemce název projektu.

Waldorf na La Grace

Projekt pro celou třídu od VII. třídy výše. Jedná se o týden výuky na palubě repliky historické plachetnice piráta Hermana. Pilotní projekt semilské waldorfské školy.

Termín konání: září 2019

Odhadované náklady (plavba + doprava pro 25 lidí) 400.000,- Kč

Odkaz: https://www.lagrace.cz/cs

Waldorf 100

V roce 2019 podporujeme projekty v rámci 100. výročí založení první waldorfské školy ve Stuttgartu.

Odkaz na W100 ČR 

Waldorf a hosté

Projekt celoročního cyklu komponovaných pořadů pro širokou veřejnost: přednášky, promítání, divadlo, hudba, poezie apod. Koncept projektu je založen na setkávání zajímavých a činorodých lidí: jednak lidí z okruhu waldorfského hnutí v Semilech (učitelé, děti, studenti, rodiče, příznivci), jednak místních umělecky či jakkoli jinak kulturně aktivních lidí (učitelé a studenti místních škol, místní kulturní činitelé). Předpokládané místo konání: kavárna KC Golf Semily. Pilotní projekt semilské školy, v případě úspěšného vyhodnocení může pokračovat.

Tento projekt je třeba aktuálně zajistit nejen finančně, ale i z hlediska PR. Uvítáme i dobrovolníky pro přípravu prostor.

Termín konání: ve školním roce 2019/2020

Předpokládané náklady: 30.000.- Kč 

Rytířské hry

Třídenní setkání a soutěže pro žáky VI. tříd. Bude nabídnuto ostatním waldorfským školám v ČR. Variace na středověké turnaje a hry uzpůsobené dané věkové kategorii s cílem podpořit radost a kladný vztah k pohybu: hod kopím, šerm, střelba z luku, kvintána, skupinová bitva ....

Termín konání: ve školním roce 2019/2020

Předpokládané náklady pro 25 dětí: 30.000.- Kč